Informacje o koncertach, wydarzeniach i kinie – konqueror-records.com

Tag Archive: finanse

finanse

Niespodzianki nie muszą być standardowe

Aparat fotograficzny
Głównie kupując podarunek dla niedalekiej osoby, kierujemy się tym co ona lubi, czym się ciekawi. To bardzo często prowadzi do momentu, kiedy dana osoba co okazję dostaje bardzo podobne podarunki, w formie książek, filiżanek, lub świeczników. A przecież prezent może stać się naprawdę niesamowitym pomysłem, który pozwoli się niesamowicie zabawić i jednocześnie nie będzie kolejną rzeczą do ustawienia na półce, która będzie się jedynie kurzyła oraz która będzie zajmowała przestrzeń.

Kim jest aktuariusz? Charakterystyka zawodu.

aktuariusz
Aktuariusz to profesjonalista z dziedziny szacowania ryzyka i wartości obecnej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych albo obarczonych ryzykiem. Tradycyjnie profesja aktuariusza wiąże się z branżą ubezpieczeń, reasekuracji jak i planów emerytalnych. W naszej ojczyźnie, by być wpisanym do rejestru aktuariuszy, trzeba mieć (oprócz złożenia z pozytywnym wynikiem egzaminów aktuarialnych przy Komisji Nadzoru Finansowego): wyższe wykształcenie, opinię o niekaralności co do przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) oraz poświadczony roczny staż pod nadzorem aktuariusza.

aktuariusz Ksr 6

Ryzyko
Większa część aktuariuszy to absolwenci kierunków matematycznych i ekonomicznych. Aby uzyskać polską licencję ubezpieczeniową, powinno się przede wszystkim zdać cztero etapowy test przed państwową komisją egzaminacyjną i wykazać się dwuletnią praktyką odbytą pod opieką drugiego aktuariusza. Egzamin składa się z części statystycznej, finansowej, zagadnień z ubezpieczeń majątkowych i życiowych.