Informacje o koncertach, wydarzeniach i kinie – konqueror-records.com

Tag Archive: finanse

finanse

Kim jest aktuariusz? Charakterystyka zawodu.

aktuariusz
Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny szacowania ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, szczególnie długoterminowych tudzież mających ryzykiem. Zwykle zawód aktuariusza wiąże się z branżą ubezpieczeniową, reasekuracji oraz planów emerytalnych. W naszym kraju, by być wpisanym do rejestru aktuariuszy, wymagane są (prócz pozytywnego wyniku egzaminów aktuarialnych przy Komisji Nadzoru Finansowego): wyższe wykształcenie, oświadczenie o niekaralności co do przestępstw przeciw wiarygodności dokumentów jak i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i udokumentowany roczny staż zawodowy pod kierunkiem aktuariusza.

aktuariusz Ksr 6

Ryzyko
Większa część aktuariuszy to absolwenci kierunków matematycznych i ekonomicznych. Aby uzyskać polską licencję ubezpieczeniową, powinno się przede wszystkim zdać cztero etapowy test przed państwową komisją egzaminacyjną i wykazać się dwuletnią praktyką odbytą pod opieką drugiego aktuariusza. Egzamin składa się z części statystycznej, finansowej, zagadnień z ubezpieczeń majątkowych i życiowych.

Niespodzianki nie muszą być standardowe

Aparat fotograficzny
Przeważnie kupując prezent dla bliskiej osoby, kierujemy się tym co ona lubi, czym się ciekawi. To niesamowicie często prowadzi do sytuacji, gdy dana osoba co chwilę otrzymuje bardzo identyczne prezenty, w postaci książek, filiżanek, lub świeczników. A przecież prezent może być naprawdę wspaniałym pomysłem, który zezwoli się wspaniale bawić oraz jednocześnie nie będzie następną rzeczą do postawienia na meblościance, która będzie się tylko kurzyła i która będzie zajmowała przestrzeń.