Informacje o koncertach, wydarzeniach i kinie – konqueror-records.com

Tag Archive: finanse

finanse

Kim jest aktuariusz? Charakterystyka zawodu.

aktuariusz
Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny szacowania ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych albo posiadających ryzykiem. Z reguły profesja aktuariusza związana jest z branżą ubezpieczeń, reasekuracji oraz planów emerytalnych. W Polsce, aby zostać wpisanym do rejestru aktuariuszy, trzeba mieć (oprócz złożenia z pozytywnym wynikiem egzaminów aktuarialnych przy KNF): wykształcenie wyższe, poświadczenie o niekaralności co do przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i poświadczony roczny staż pod opieką aktuariusza.

aktuariusz Ksr 6

Ryzyko
Większa część aktuariuszy to absolwenci kierunków matematycznych i ekonomicznych. Aby uzyskać polską licencję ubezpieczeniową, powinno się przede wszystkim zdać cztero etapowy test przed państwową komisją egzaminacyjną i wykazać się dwuletnią praktyką odbytą pod opieką drugiego aktuariusza. Egzamin składa się z części statystycznej, finansowej, zagadnień z ubezpieczeń majątkowych i życiowych.

Niespodzianki nie muszą być standardowe

Aparat fotograficzny
Przeważnie kupując prezent dla bliskiej osoby, kierujemy się tym co ona lubi, czym się ciekawi. To niesamowicie często prowadzi do sytuacji, gdy dana osoba co chwilę otrzymuje bardzo identyczne prezenty, w postaci książek, filiżanek, lub świeczników. A przecież prezent może być naprawdę wspaniałym pomysłem, który zezwoli się wspaniale bawić oraz jednocześnie nie będzie następną rzeczą do postawienia na meblościance, która będzie się tylko kurzyła i która będzie zajmowała przestrzeń.